Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Jessup Baltijas kausa izcīņas administrators Juris Janums un LU komanda ar treneri
Jessup Baltijas kausa izcīņas administrators Juris Janums un LU komanda ar treneri

Philip C. Jessup Baltijas kauss atgriežas Rīgā
Santa Ulmane, JFSP sabiedrisko attiecību vadītāja
19.02.2013

Šā gada 16. februārī Latvijas Universitātes (LU) Juridiskajā fakultātē noslēdzās starptautiskas tiesas procesa izspēles „Philip C. Jessup International Moot Court Competition” Baltijas kausa izcīņa. Šogad ceļojošo kausu ieguva pārstāvji no Latvijas Universitātes, komanda no Helsinku Universitātes palika otrā, bet tikai ar viena punkta starpību no somu komandas, godpilno trešo vietu ieguva studenti no Luksemburgas Universitātes.

Arī dalībnieki no baltkrievu trimdas universitātes Lietuvā (Europas humanitārā universitāte) un Zviedrijas (Orebro Universitāte) savas valstis pārstāvēja godam.

Finālā Latvijas Universitāti pārstāvēja Agita Sprūde un Zane Akmene kā prasītāji, bet Somijas komandas pārstāves Katariina Paakkanen un Marion Ross kā atbildētāji. Tiesnešu lomās iejutās bijušie izspēļu dalībnieki un citi praktizējoši juristi starptautisko publisko tiesību jomā. Ar fināla tiesnešu lomās dalībniekus un klātesošos pagodināja LR Ministru kabineta pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce, Rīgas Juridiskās augstskolas lektore starptautiskajās tiesībās Ieva Miļūna un starptautisko tiesību docents no Tartu Universitātes - René Värk. Jāpiemin, ka Ieva Miļūna iepriekš veiksmīgi pārstāvējusi Latviju gan Jessup, gan citās starptautiskās tiesas procesa izspēlēs, bet René Värk jau vairākkārtēji bijis Jessup izspēles tiesnesis sacensību starptautiskajā kārtā Vašingtonā.

Tiesneši vienbalsīgi izvēlēja Latvijas Universitātes komandu kā uzvarētājus. Par Labāko oratoru tika atzīts Latvijas Universitātes students Ivars Stankevičs. Aizvadītā gada nogalē pāragri mūžībā aizgāja izspēles 2011. gada labākā oratora titula ieguvējs Jonas Thomsen Sekyere. Viņa gaišai piemiņai balva tagad nodēvēta viņa vārdā.

Šogad Latviju pārstāvēja Juridiskās fakultātes Tiesību zinātnes profesionālā maģistra programmas studenti Agita Sprūde, Zane Akermane, Dainis Pudelis un Ivars Stankevičs, kas sevi jau iepriekš pierādījuši arī citās nacionāla un starptautiska mēroga izspēlēs. Komandu cīņai sagatavoja Starptautisko un Eiropas tiesību zinātņu katedras lektors Māris Lejnieks.

„Philip C. Jessup International Moot Court Competition” ir pasaulē lielākā un pazīstamākā starptautisko publisko tiesību izspēle, kurā piedalās tiesību zinātņu studenti no vairāk kā 80 pasaules valstu 500 universitātēm. Pēc nacionālām un reģiona atlasēm komandas iegūst tiesības piedalīties izspēles starptautiskajā kārtā ASV galvaspilsētā Vašingtonā. Lai veiksmīgāk sagatavotos finālam Vašingtonā un visbiežāk – arī uzsvērtu reģiona līderkomandas pozīcijas - Baltijas valstu komandas tradicionāli tiekas sadraudzības izspēlēs. „Philip C. Jessup International Moot Court Competition” Baltijas kausa izcīņu jau trešo gadu rīko Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvalde. Laika gaitā dalībkomandu skaits un attālums no Baltijas jūras ir audzis, tādēļ šodien izspēli par Baltijas kausa izcīņu dēvē vairs tikai tradīcijas un sacensību norises vietas dēļ.

Šobrīd Baltijas kausa komandas intensīvi gatavojas starptautiskajām izspēlēm Vašingtonā.

Organizatori izsaka īpašu pateicību tiesnešiem, kuri brīvprātīgi piedalījās izspēlēs.

Bildes no izspēles vari apskatīt šeit

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: