Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: No Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvaldes arhīva
Foto: No Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvaldes arhīva

Prof. P.Minca tiesas procesa izspēlē uzvaru izcīna komanda „Virs zemes nav taisnības, dūrē tik spēks”
Anna Patrīcija Mālere, LU JFSP sabiedrisko attiecību vadītāja
12.04.2017

Profesora Paula Minca tiesas procesa izspēle krimināltiesībās septiņu norises gadu garumā ir kļuvusi par gaidītu tradīciju studentu, pasniedzēju, kā arī nozares entuziastu vidū. Šī gada 8.aprīlī, visas dienas garumā, norisinājās izspēļu kārtas, uzvarētāji tika noskaidroti Latvijas Republikas Augstākās tiesas telpās.

Šogad uzvaru izcīnīja komanda „Virs zemes nav taisnības, dūrē tik spēks” (Kristiāna Bernāne; Anatolijs Orehovs; Oskars Kulmanis, Latvijas Universitāte). Otro vietu ieguva komanda „Fraternitas” (Linards Birznieks; Jānis Guobis; Anete Kaparkalēja, Latvijas Universitāte). Par labāko oratoru tiesa atzina Linardu Birznieku.

Par labākā rakstiskā darba autoriem tika atzīta komanda „Fraternitas” (Linards Birznieks; Jānis Guobis; Anete Kaparkalēja, Latvijas Universitāte)

Par izspēles Labāko tiesnesi izspēles skatītāji un dalībnieki aizklātā balsojumā atzina tiesnesi Ivonnu Ādamsoni- Stružu.

Šogad izspēlē kāzusa rakstiskās daļas iesūtīja un priekšsacīkstēm kvalificējās piecas komandas – 3 no Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes, 1 komanda no Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes un 1 komanda no Daugavpils Universitātes.

Izspēles kāzusu sagatavoja ZAB „Rode un partneri” advokāts Jānis Rozenbergs. Tiesnešu lomās šogad iejutās 22 krimināltiesību un kriminālprocesa eksperti no LU Juridiskās fakultātes mācībspēku un zvērinātu advokātu vidus, Augstākās tiesas, Rīgas apgabaltiesas, Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas, Rīgas rajona tiesas. Lielu pateicību organizatori izsaka arī Evijai Vīnkalnai un Elitai Nīmandei par rakstisko daļu izvērtēšanu.

Izspēles finālā aizstāvības pozīcijā iejutās izspēles uzvarētāju komanda „Virs zemes nav taisnības, dūrē tik spēks” (Kristiāna Bernāne; Anatolijs Orehovs; Oskars Kulmanis, Latvijas Universitāte), bet apsūdības pozīciju uzturēja otrās vietas ieguvēji - komanda „Fraternitas” (Linards Birznieks; Jānis Guobis; Anete Kaparkalēja, Latvijas Universitāte). Fināla tiesas sastāvā dalībnieku sniegumu vērtēja Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta tiesneses Anita Poļakova un Inguna Radzeviča, Rīgas rajona tiesas tiesnese Ivonna Ādamsone-Struža, zvērināti advokāti Jānis Rozenbergs un Oskars Rode, kā arī LU Juridiskās fakultātes mācībspēki Kristīne Strada-Rozenberga un Diāna Hamkova. Fināla izspēle tradicionāli norisinājās Augstākās tiesas Senāta zālē.

Profesora Paula Minca VII tiesas procesa izspēles krimināltiesībās kopvērtējumā noslēdzās ar šādiem rezultātiem:

1.vieta – „Virs zemes nav taisnības, dūrē tik spēks” (Kristiāna Bernāne; Anatolijs Orehovs; Oskars Kulmanis, LU);

2.vieta – „Fraternitas” (Linards Birznieks; Jānis Guobis; Anete Kaparkalēja, LU);

3.vieta – „Labticīgie ieguvēji” (Artjoms Volaščuks, Toms Zariņš, RSU);

4.vieta – „Corpus Delicti” (Uģis Valujevs, Gatis Bertmanis, LU);

5.vieta – „Latgolys” (Ingūna Vorslova, Viktors Urkauskis, Alberts Baranovskis, DU);

Lielu paldies sakām mūsu atbalstītājiem, kas palīdzēja sagādāt vērtīgas balvas uzvarētājiem - AS Tallink Latvija, Hotel Jurmala Spa & Conference Centre, VAS "Tiesu namu aģentūra", Bērzu sulu ražotne "Birzī", Ģertrūdes ielas teātris, žurnāls "Ir" un Apgāds Zvaigzne ABC, ZAB „Rode un partneri”. Tāpat, sakām paldies Avota ūdenim ”Svētavots”, kas palīdzēja veldzēt iekarsušo dalībnieku prātus. Pateicamies par izrādīto pretimnākšanu un palīdzību!

Par atbalstu jāpateicas arī Latvijas Universitātes Juridiskajai fakultātei, Latvijas universitātes Studentu padomei un Latvijas Republikas Augstākajai tiesai, bez kuru palīdzības mēs, LU Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvalde nebūtu varējuši īstenot šo pasākumu.

Tiekamies nākamgad – Prof. Paula Minca VII tiesas procesa izspēlēs krimināltiesībās 2018.gada aprīlī! 

Izspēles fotogalerija pieejama šeit:

Izspēles atklāšana un priekšizspēles 

Fināls un apbalvošana

 

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: