Kādā jaukā sestdienā un vēl jaukākā svētdienā jaunie Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvaldes biedri tikās Latvijas Universitātes konferenču un atpūtas kompleksā ‘’Ratnieki’’, lai iepazītos un ievēlētu valdi. Un šis ir viņu stāsts.

Turpinot tradīciju, arī šogad jaunie JFSP biedri tikās vienuviet, lai saliedētos un noturētu pirmo kopsapulci, kuras spraigajās diskusijās dzima jaunā JFSP valde un LU lēmējinstitūciju pārstāvji. Šogad tas gods tur atrasties bija 11.-12. novembrī, kas bija pārsteidzoši nesniegota un nebalta diena, salīdzinot ar pagājušo gadu (klimata pārmaiņas nav mīts, draugi).

Lai gan šis sestdienas rīts bija agrs un cilvēciskā tieksmēm izgulēties nedaudz palēnināja visus procesus, jaunie biedri iepazinās un ieguva možumu turpmākajām lekcijām visas dienas garumā. Šis bija tas brīdis, kad nu jau arī bijušā AK vadītāja Signe Skutele jaunajiem JFSP biedriem izstāstīja, kas tad īsti ir JFSP, lai tiem beidzot ir skaidrība, kur tie ir ievēlēti.

Lekciju ciklu turpināja Kirils Solovjovs, kurš ar ļoti praktisku skatījumu visiem mācīja kā panākt lietas. Stafeti pārņēma Renards Ozoliņš, kas palīdzēja izprast, kā katram no mums būtu efektīvāk strādāt un sadarboties.

Lekcijas strauji kāpināja tempu un nu jau S. Skutele (tagad LU SP priekšsēdētāja) JFSP jaunos biedrus iepazīstināja ar LU SP darbību, taču biedri tika galā arī ar šo informācijas daudzumu.

Pēc tam, kad bijām kārtīgi iestiprinājušies, Jēkabs Silanžs jaunos biedrus mācīja izteikties par sevi un prezentēt sevi kā labu kandidātu iespējamajiem amatiem. Un šīs dienas izglītošanās ciklu noslēdza Jānis Dobelnieks, padaloties ar savu pieredzi JFSP darbībā.

Taču vitāli svarīga ir arī radoša darbošanās, tāpēc labākie JFSP aktieri uzveda lugu ‘’Sprīdītis’’ trijos cēlienos. Jauno biedru vīzija par šo klasisko stāstu bija svaiga un tika pielietota pamatīga izdoma, kas atmaksājās gan ar prieka, gan skumju asarām. Neviens nepalika vienaldzīgs un visi kārtīgi izsmējās gan brīžos, kad tas bija iederīgi, gan arī nē.

Protams, ka netika aizmirsts arī tā vakara jubilārs – JFSP! Par godu nesenajai dzimšanas dienai tika izteikti tosti un tikai un vienīgi labi vārdi. Pacilājums nerimās līdz pat naktsmieram.

Rīta rosme nebija nekāda aktīvā (kas to būtu gaidījis), tomēr kaut kādā veidā visi bija augšā un gatavi darbam! Biedri aizrautīgi klausījās Edvarda Ratnieka stāstītajā, kuš izstāstīja par savu interesanto ceļu uz dažādiem amatiem un izmantotajām iespējām, kuras sniedza pieredze darbā JFSP.

Ķeroties klāt praktiskam darbam, notika JFSP darbības simulācija, kuras laikā biedri  gatavojās reālās dzīves pārbaudījumiem un darbam. Tam sekoja svētdienas galvenais notikums - pirmā 2017./2018. akad. g. Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvaldes kopsapulce. Lai gan valde šoreiz līdz galam netika ievēlēta, kopīgi aizbraucām lēnām pār tiltu un pie spīdoša rezultāta tikām nedaudz vēlāk. Ar jauno JFSP valdi un pārstāvjiem LU lēmējinstitūcijās var iepazīties ŠEIT.

Visu pasākuma gaitu iemūžināja talantīgi fotogrāfi un iemūžinātās emocijas var apskatīt TE.

Jaunie biedri mājās atgriezās saliedētāki, izglītotāki, motivētāki un darbam gatavi.

Veiksmi, izturību un mūžīgu degsmi visiem jaunajiem JFSP biedriem!

Dalīties